BakımYaşam Tarzı

2024 Trend Saç Modelleri: Denemek İsteyeceğiniz 7 Cesur Stil!

2024 yılının trend saç modelleri ile karşınızdayız. Tam 7 farklı saç stili.

70’lerin püskülleri ve kelebek katmanları bu yılın trendleri arasında.

Kendinizi yeniden keşfetmek için doğru bir zaman olmasa da, yeni yıl evinizi yeniden dekore etmek, yeni bir hobiyi benimsemek veya yeni bir saç kesimi yaptırmak için popüler bir sene gibi görünüyor. Neyse ki, 2024’ün saç kesimi trendleri çok yönlü ve kişisel tarzlara uygun seçenekler sunuyor. Bu yılın kesimleri, herkesin beğenisine hitap edecek şekilde çeşitlilik gösteriyor.

Geçtiğimiz yılın hakim saç kesimleri olan ’90’lar kesimleri, ahtapot kesimi ve mixie’nin yerine kuaförler, ’70’lerin daha uzun ve akıcı saç stillerinin geri dönüşünü öngörüyor. Püsküller konusunda ise, Jane Birkin’in ilham aldığı püsküller Ocak ayından Aralık’a kadar alınları süpürecek.

Kısa kesimler halen trend olacak, ancak daha doğal bir tarza doğru bir yöneliş göreceğiz. Bob kesimleri ve doğal dalgaları olan pixie kesimleri, kase kesimi ve müllet gibi daha düzenli stillerin yerini alacak.

Yeni saç kesiminizi şekillendirmek ve bakımını yapmak için uzman ipuçlarını ve 2024 saç kesimi trendlerini öğrenmek için okumaya devam edin.

Dalgalı Düz Bob

2024 saç trendleri arasında dalgalı düz bobda bunulunuyor.

İnsanların saçlarında , yaşayan bir ışıltı bir, hava aradığını belirtiyorlar. Bu nedenle, kemik düz boblar yerine, doğal dokuları taklit eden hafifçe dağınık dalgaların daha popüler olacağını söyleyebilirim. Ayrıca, keskin uçlar yerine düz uçları tercih etmek, klasik bob şekline keskin ve modern bir dokunuş ekliyor.

Bu yıl dalgalı düz bir bob kesimi tercih ediyorsanız, uzmanlar, saç uçlarındaki ağırlığı azaltmak için kuaförünüzden bir miktar kaldırmasını öneriyor. Los Angeles merkezli kuaför Michael Dueñas, “Bu, saç dokunuza bağlı olarak düz pürüzsüz görünümlere veya daha yuvarlak, daha dolgun ve yoğun görünümlere izin verecektir,” diyor. Ayrıca saç kesimini kare şeklinde tutmanızı öneriyor çünkü bu, köşelerde yükseklik yaratacak ve saçınızı yüzünüze doğru itecektir.

Çene Hizasında Bob Kesimi

2024 saç trendleri arasında popüler olması beklenen bir diğer kısa saç kesimi ise çene hizasında bob kesimi. Boyun uzunluğundan bu saç modeline geçiş bile en iyi şekilde dikkat çekecek kadar dramatik bir değişim sunuyor. Çene hizasına kadar uzanan uzunluğu ve çene şeklini çerçeveleyen yapısıyla bu görünüm, California’da bulunan La Canada Flintridge’de çalışan kuaför Melissa Wade-Smith’e göre “kısa, temiz ve oyunlu olmanın yanı sıra aynı zamanda şık bir tarzı da temsil ediyor.”

Lori Harvey gibi düz ve ortadan ayrılmış şekilde tarayarak sade bir görünüm elde edebileceğiniz gibi, saçınıza biraz kıvırma kremi ekleyerek Issa Rae gibi dalgalarla, hafif dağınık yan ayrımlı bir bob kesimi de tercih edebilirsiniz.

Hale Kesimi

Bir hale saça sahip olmak için bir melek olmanıza gerek yok. Bu ruhani kesim, size bu deneyime yakın bir his veriyor. Hale kesimi, klasik kase kesiminin daha rahat bir versiyonu olarak düşünülebilir. (Geçen yıl trend olan salaş kase kesiminden bile daha rahat bir tarza sahip.) Gevşek, yuvarlak bir şekli olan bu yüzü çerçeveleyen saç kesimi, Los Angeles merkezli kuaför Sunnie Brooke’a göre “kaşların altından yukarı kıvrılarak, yüzü çevreleyerek ve elmacık kemiklerinde açılarak oluşturuluyor.”

Bu kesim çene hizasında kısa olabilir veya köprücük kemiği hizasında olabilir, ancak bu görünümün ana unsuru kıvrımlı püsküllerdir. Kuaförünüze “hareket için hafif katmanlar kesmesini” önerin, diyor Fekkai. Püsküller için kuaförünüz, kaş hizasında kesim yaparak yüzünüzü çerçevelemeli ve katmanlarınızın yüzünüzün eğrilerini ve kontürlerini artırmasını sağlamalıdır.

Kıvırcık Pixie

Klasik pixie saç kesimi, 2024’te flörtöz bir güncelleme alıyor. Uzmanlar, Brook’un “The Swish” olarak adlandırdığı bu kısa saç kesiminin, tamamen görünümünü yenilemek isteyenler için bir favori haline geleceğini öngörüyor. (Taylor Hill ve Joey King gibi yıldızlar bu akıma zaten katıldılar.) “Bu görünümün imzası, alnı nazikçe geçen bir perde veya katmandır,” diyor Brooke. Tüm hacmin öne yüklenmesi için yanlarda daha yüksek katmanlar istemenizi öneriyor. Bu tarz, doğal dalgalı saç dokusuna sahip olanlar için harikadır çünkü saçlarınızı fazla şekillendirme yapmadan kendi haline bırakmanıza izin verir. Sadece kıvırcıklarınızı belirginleştirmek için birkaç püskürtme texturizer gibi ürünler yeterli olacaktır. Ardından perçemlerinizi istediğiniz gibi şekillendirin ve hazırsınız, dışarı çıkabilirsiniz.

Yuvarlak Kıvırcık Kesim

Dokulu saçın doğal güzelliğini artıran çeşitli kıvırcık saç kesimleri bulunuyor. Uzmanlar, en çok yönlü ve aynı zamanda en popüler olanın yuvarlak kıvırcık kesim olduğu konusunda hemfikir. Bu kesim yüzü şekillendirirken ve kıvrımların daha dolgun ve daha düzenli görünmesini sağlıyor. Dokulu saçın yapısına ve uzunluğuna bağlı olarak farklı çeşitleri bulunmaktadır.

Salaş Kesim

2023’te trend olan salaş bobun biraz daha zarif versiyonu olarak düşünülebilir.Wade-Smith, “Bu saç kesimi, temel bob veya salaş kesimden sıkılan ve biraz daha farklı bir tarz arayanlar için mükemmel” diyor.

Daha uzun ve düz katmanlar, orta düzey salaş kesime göre daha parlak bir görünüm sağlarken, şişe şekli ve dönük uçlar, temel bir bob kesiminden daha ilgi çekici bir tarz sunuyor. Bu kesimin basitliği, kolaylıkla şekil verilip bakımının yapılabilmesini sağlıyor. Bu nedenle Wade-Smith, bunun 2024’ün en çok tercih edilen saç kesimi olacağını öngörüyor. Eğer bu kesimin standart versiyonunu istiyorsanız, kuaförünüzden saçınızın alt kısmına boydan boya iç katmanlar eklemesini isteyin. Daha etkileyici bir görünüm için (daha ince saç tipleri için ideal), kuaförünüzden başın taç bölgesinden enseye kadar uzanan daha uzun katmanlar bırakarak daha az saç kesmesini isteyin. Daha dramatik bir tarz için ise, kuaförünüzden ekstra ince perçemler eklemesini ve uçlarınızı düzleştirici ile kıvırmasını isteyin. Bu, retro bir görünüm sağlayacaktır.

Kelebek Kesim

Kelebek kesim de 2024 saç trendleri arasında .

Yüz hatlarını nazikçe saran bir saç istiyorsanız kelebek kesim tercih edebilirsiniz. Bu feminen saç kesimi, yüzü yumuşak ve hareketli bir şekilde çerçeveleyen, hoş ve yumuşak katmanlar sunar. Kuaförünüzden, yüz hatlarını saran veya açılı katmanlar isteyerek yüzün eğriliği etrafındaki ağırlığı azaltmasını ve hacim ile hareket yaratmasını talep edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu